Lion's mane nauda: 10+1 liūtų grybų naudos 

Lion's mane nauda

Liūto karčiai grybai (lion's mane) - unikalus grybas su kaskadiniais spygliais, primenančiais liūto karčiai, jau daugelį amžių yra tradicinės medicinos pagrindas. Tačiau kas yra lion's mane ir kokia jo nauda?

Iš Šiaurės pusrutulio kilęs ir dabar vis labiau populiarėjantis Jungtinėje Karalystėje grybas yra ne tik kulinarinis delikatesas, bet ir daug žadantis galimas vaistas nuo įvairių sveikatos problemų. Jos istorinė reikšmė apima įvairias kultūras, kuriose ji buvo gerbiama ne tik dėl skonio, bet ir dėl gydomųjų savybių.

Šiandien, kai pasaulis linksta į natūralias gydymo priemones, liūtų pievagrybiai yra vilties švyturys daugeliui, ieškančių holistinių sveikatos sprendimų.

Kas yra Lion's Mane?

Grybų karalystės supermaistas - tai kietmedžių šaltuosiuose regionuose augantis grybas, vadinamas liūtų grybiena. Jis garsėja dėl savo galimo teigiamo poveikio kognityvinei sveikatai ir pūkuotų, išskirtinių baltų spyglių.

Gilinantis į šį įkyrų grybą, lion's mane užima išskirtinę vietą tiek tradicinėje kinų medicinoje, tiek šiuolaikiniuose sveikatos tyrimuose. Intriguojantis gebėjimas skatinti smegenų sveikatą šį grybą paverčia įdomių botaninių tyrimų sritimi.

liūto karčiai

Istorinė ir kultūrinė liūto ilčių karčiai

Lion's Mane turi turtingą šimtmečių senumo istoriją. Tradicinėje kinų medicinoje ji buvo gerbiama dėl gebėjimo maitinti žarnyną ir smegenis.

Senovės gydytojai tikėjo jos galia sustiprinti pažinimo funkcijas ir pagerinti virškinimo sistemos sveikatą. Japonijoje ji dažnai buvo vartojama arbatose ir sriubose ne tik dėl unikalaus skonio, bet ir dėl gydomųjų savybių.

Tradicinis liūtų žolės naudojimas

Tarp gausybės vaistinių augalų, liūto karčiai grybas šimtmečius išliko tradicinėje kinų medicinoje dėl plataus spektro liūto karčiai grybų naudos.

 • Kinų medicinoje jis laikomas jauninamuoju toniku, skatinančiu energijos pusiausvyrą.
 • Tradiciškai vartojamas virškinimo sutrikimų simptomams lengvinti.
 • Manoma, kad stiprina pažinimo funkcijas ir skatina proto aiškumą.
 • Tradiciškai skiriamas žaizdoms ir infekcijoms gydyti.

10+1 Lion's mane nauda

1. Kognityvinė sveikata ir neuroprotekcija

Dėl galimų kognityvines ir neuroprotekcines savybes gerinančių ir saugančių savybių liūto karčiai grybas, moksliškai vadinamas Hericium erinaceus, sulaukė nemažai dėmesio neuromokslinių tyrimų srityje.

2. Neurogenezė ir sinapsinis plastiškumas

Grybuose yra biologiškai aktyvių junginių, ypač hericenonų ir erinacinų, kurie, kaip manoma, skatina nervų augimo faktoriaus (NGF) sintezę. NGF atlieka svarbų vaidmenį palaikant, išgyvenant ir regeneruojant neuronus.

3.  Nervų atkūrimas ir taisymas

Periferinės ar centrinės nervų sistemos sužalojimai gali turėti silpninantį poveikį. Šio grybo junginiai gali pagreitinti pažeistų nervų atstatymą. Tai gali būti svarbu sergant tokiomis ligomis kaip periferinė neuropatija ar traumos, kai nervai dažniausiai pažeidžiami.

4. Nuotaikos stabilizavimas ir psichikos sveikata

Be neuroprotekcinių savybių, jis taip pat gali būti naudingas psichikos sveikatai. Kai kurie tyrimai rodo, kad jis gali palengvinti nerimo ir depresijos simptomus.

Manoma, kad tai susiję su jo gebėjimu didinti NGF, kuris ne tik palaiko neuronų sveikatą, bet ir atlieka svarbų vaidmenį nuotaikos reguliavime.

5. Smegenų sveikatos skatinimas

Įspūdingame tyrime "Lion's Mane Mushroom - From Culinary to Medicine" ("Liūtašonė - nuo kulinarijos iki medicinos") gilinamasi į įvairiapusę grybo naudą. Šiame tyrime pabrėžiama teigiama liūto karčiai grybų įtaka smegenų sveikatai, pabrėžiama, kad jie gali padėti atkurti nervus ir stabilizuoti nuotaiką. Tokie tyrimai moksliškai pagrindžia tradicinius teiginius apie liūtų grybų naudą pažinimo sistemai.

6. Alzheimerio ligos ir demencijos potencialas

Atsižvelgiant į jo vaidmenį skatinant neurogenezę ir sinapsinį plastiškumą, didėja susidomėjimas galimybe jį taikyti gydant neurodegeneracines ligas, tokias kaip Alzheimerio liga ir demencija, arba jų prevencijai.

7. Antidepresantų poveikis

Neseniai atliktame tyrime "Potencialus antidepresinis maisto papildo, gauto iš chlorelės ir liūto gervės liūto karčiai ir čagos grybo papildo, poveikis" nurodoma, kad šis grybas gali turėti savybių, padedančių mažinti depresijos simptomus.

8. Oksidacinio streso mažinimas ir priešuždegiminės savybės

Tyrimai parodė, kad liūto gysločio grybai gali neutralizuoti oksidacinį stresą ir uždegimą neuronų ir glijos sistemoje, stiprindami organizmo antioksidacinę apsaugą ir mažindami uždegimines reakcijas.

9. Skrandžio sveikata, širdies sveikata ir imuniteto stiprinimas

Šis grybas yra ne tik naudingas pažintinėms funkcijoms, bet ir perspektyvus tokiose srityse kaip skrandžio sveikata, širdies sveikata, cukraus kiekio kraujyje reguliavimas ir imuniteto stiprinimas. Dėl šių įvairiapusių privalumų liūtų gysločiai yra geidžiamas holistinės sveikatos papildas.

10. Mūsų gynybos mechanizmas

Liūtauogės grybuose yra beta gliukanų, kurie pasižymi imunitetą palaikančiomis savybėmis. Šie junginiai gali padėti suaktyvinti imunines ląsteles, pavyzdžiui, makrofagus ir natūralias ląsteles žudikes, kurios gali padėti kovoti su infekcijomis.

11. Moksliniai tyrimai apie ADHD gydymą liūtų žvyneline

Ieškant galimų alternatyvų ADHD gydyti, neseniai atlikti tyrimai atskleidė daug žadantį liūtų žolės poveikį. Šiuose moksliniuose tyrimuose nagrinėjama, kaip šis unikalus grybas gali padėti sušvelninti simptomus ir pagerinti smegenų veiklą.

Įdomu tai, kad tyrimai rodo, jog liūtų pienės veiksmingumas gydant ADHD ypač didina dėmesio sutelkimą ir pažinimą. Kitos įžvalgos pabrėžia jo vaidmenį mažinant impulsyvumą, taip pabrėžiant jo potencialią terapinę vertę.

liūto karčiai papildai

Mokslo žinios apie liūto karčiai

Šio grybo nauda grindžiama ne tik anekdotiniais įrodymais; šiuolaikinis mokslas ėmė tvirtinti jo naudą sveikatai.

Grybo sudėtyje yra du unikalūs junginiai - hericenonai ir erinacinai, kurie, kaip manoma, skatina nervų augimo faktoriaus (NGF) gamybą.

NGF yra labai svarbus smegenų neuronų sveikatai ir palaikymui. Dėl šio mokslinio pagrindimo liūtų gysločio populiarumas išaugo, ypač tarp tų, kurie siekia pagerinti kognityvines funkcijas ir neuroprotekciją.

lion's mane papildai

Aktyvieji "Lion's Mane" junginiai

Šie sudedamieji komponentai ir jų konkrečios funkcijos yra labai svarbūs siekiant suprasti bendrą grybų poveikį.

 • Erinacines: Žymūs junginiai, skatinantys nervų augimo faktoriaus sintezę ir gerinantys smegenų sveikatą.
 • Hericenonai: Stiprina nervų augimo faktoriaus sintezę šiek tiek kitaip nei erinacinai
 • Polisacharidai: Žinomi dėl savo stipraus antioksidacinio poveikio, padedančio gerinti bendrą sveikatą
 • Beta gliukanai: Skatina širdies sveikatą ir užtikrina imuninės sistemos funkcionalumą.
 • Terpenai: Turi priešuždegiminių savybių, būtinų optimaliam smegenų funkcionavimui
 • Steroliai: Turi daugybę naudingų savybių, įskaitant priešuždegiminį ir cholesterolio kiekį kraujyje mažinantį poveikį.

Ar liūto karčiai yra saugios?

Paprastai pripažįstama, kad Lion's Mane yra saugus vartoti. Išsamūs tyrimai ir istorinis naudojimas tradicinėje medicinoje patvirtina, kad jos saugumas yra teigiamas.

Ar liūtų karčiai yra saugi? Lion's Mane grybas yra patvirtintas išsamiais tyrimais ir tradicinės medicinos duomenimis, todėl jį saugu vartoti, tačiau prieš pradedant vartoti kasdien, labai svarbu suprasti jo poveikį sveikatai.

Nepaisant to, kad Lion's Mane grybas yra retas, jo saugumo profilis yra labai teigiamas. Tačiau prieš įtraukiant grybą į kasdienį režimą labai svarbu suprasti, kaip jis gali paveikti jūsų sveikatą.

Galimas šalutinis Lion's Mane poveikis

Nors ir pripažintas kaip natūralus kognityvinės sveikatos stiprintojas, kai kuriems žmonėms Lion's Mane grybas gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, priklausomybę nuo Lion's Mane.

 • Lengvas virškinimo sutrikimas, pasireiškiantis pykinimu ar viduriavimu.
 • Dermatologinės problemos, tokios kaip niežulys ar bėrimas, paprastai kyla dėl alerginės reakcijos.
 • Kvėpavimo sutrikimai, nors ir labai reti, gali pasireikšti padidėjusio jautrumo asmenims.
 • Kraują skystinantis poveikis, kuris gali padidinti pernelyg didelio kraujavimo riziką, jei vartojamas kartu su kitais antikoaguliantais.

Kalbant apie konkrečias populiacijas, labai svarbu suprasti, kad Lion's Mane grybų saugumas gali skirtis. Ypač daug dėmesio reikia skirti nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.

 • Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims gali tekti vengti "Lion's Mane", nes nėra duomenų apie saugumą.
 • Lion's Mane saugumas vaikams nėra gerai ištirtas, todėl patariama būti atsargiems.
 • Vyresnio amžiaus žmonėms gali prireikti mažesnių dozių arba ypatingų atsargumo priemonių, atsižvelgiant į jų jautresnę sveikatą.
lion's mane grybai

Ar išbandytumėte Lion's mane grybus?

Turime 2 nuostabius produktus su liūtų girių grybais, kurie puikiai tinka, jei norite mėgautis liūtų karčiai nauda.

Lion's mane guminukai

Naturecan siūlo unikalios sudėties liūtų žemuoges. Šie guminukai ne tik suteikia potencialią liūtų karčiai naudą, bet ir yra patogūs ir lengvai vartojami. Jos puikiai tinka keliaujantiems ir yra suformuluotos taip, kad užtikrintų optimalų įsisavinimą ir veiksmingumą.

 • 1500mg liūtų karčiai porcijoje
 • Natūralaus mėlynių ir aviečių skonio
 • Lengvai pasisavinamas gumininis cukrus
 • Veganiškas
Peržiūrėti detales
lion's mane kaina

Lion's Mane ir čagos grybų papildas

 • 7 adaptogeninių grybų mišinys, įskaitant Lion's Mane, Reishi ir Chaga.
 • Vaistiniai grybai gaunami iš 100 % natūralių ingredientų.
 • Padeda palaikyti ilgalaikę smegenų ir kūno sveikatą.
 • Išorės tyrimais patvirtintas veiksmingumas
 • Veganiškas
 • Didelės dozės mišinys
Peržiūrėti detales
reishi
shiitake
grybo komplekso
reishi
shiitake
grybo komplekso

Kaip išsirinkti tinkamą Lion's Mane papildą?

Vis labiau populiarėjant šviežioms "Lion's Mane", rinką užplūdo įvairūs papildai, teigiantys, kad siūlo geriausią "Lion's Mane" ekstraktą. Taigi, kaip išsirinkti geriausią liūtų manų ekstraktą? Štai keletas patarimų:

 • Šaltinis: Užtikrinkite, kad papildas būtų gaunamas iš geros reputacijos ūkių, kuriuose auginami ekologiški augalai. Taip pat labai svarbu, kad ekstraktas būtų paimtas iš grybo vaisiakūnio.
 • Ekstrakcijos procesas: Ekstrakcijos būdas lemia maisto papildo stiprumą. Ieškokite produktų, kuriems taikomas dvigubas ekstrakcijos procesas.
 • Stiprumas: Patikrinkite veikliųjų junginių, tokių kaip hericenonai ir erinacinai, kiekį procentais.
 • Atsiliepimai: Visada patikrinkite atsiliepimus ir rekomendacijas, kad galėtumėte įvertinti produkto veiksmingumą.

Kiek laiko veikia Lion's Mane?

Lion's Mane poveikis gali skirtis priklausomai nuo individualių veiksnių ir vartojamos formos. Kai kurie vartotojai praneša, kad naudą pajunta per kelias dienas, kitiems gali prireikti savaičių.

Svarstant, per kiek laiko Lion's Mane pradeda veikti, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad rezultatams įtakos gali turėti nuoseklus vartojimas ir papildo kokybė. Tyrimai tebevyksta, tačiau yra įrodymų, kad tam tikri natūralūs junginiai, pavyzdžiui, esantys Lion's Mane, gali turėti teigiamą poveikį kognityvinei veiklai.

Lion's Mane Dozavimas

Kiek liūtų karčiai man tinka? Rekomenduojama liūtų karčiai paros dozė gali skirtis, priklausomai nuo žmogaus ir jos vartojimo formos. Tačiau bendra rekomendacija yra suvartoti nuo 500mg iki 3000mg liūtų manų ekstrakto per dieną.

Visada geriausia pradėti nuo mažesnės dozės ir laikui bėgant ją palaipsniui didinti, kad įvertintumėte savo organizmo reakciją.

lion's mane lietuviskai

Lion's mane santrauka

Šiais laikais, kai dominuoja sintetiniai vaistai ir greitas gyvenimo būdas, kreipimasis į gamtą dėl gydymo ir geros savijautos gali būti transformuojantis.Mūsų grybų guminukai ir papildas, pasižymintis galimu kognityviniu, neurologiniu ir bendru sveikatingumo poveikiu, yra privalomas kiekvieno žmogaus sveikatingumo arsenale."Naturecan" įsipareigoja užtikrinti kokybę ir grynumą, todėl galite būti tikri, kad išnaudosite visą šio stebuklingo grybo potencialą.