18 būdų sumažinti cukraus kiekį kraujyje
Parašė Georgia Chappell ir peržiūrėjo Paul Holmes.
Ieškote veiksmingos cukraus kiekio kraujyje valdymo ir mažinimo strategijos? Šiame straipsnyje pateikiama 18 patvirtintų cukraus kiekio kraujyje kontrolės metodų, kad sėkmingai sumažintumėte cukraus kiekį kraujyje. Pateikiamos praktinės rekomendacijos dėl mitybos įpročių, fizinio aktyvumo ir gyvenimo būdo pokyčių, kurie padės jums palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje.
Santrauka
- Reguliari mankšta, subalansuota mityba ir pakankamas skysčių vartojimas yra būtini norint kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir išvengti ilgalaikių komplikacijų, tokių kaip inkstų ir širdies ligos.
- Magnio turtingi maisto produktai, angliavandenių vartojimo kontrolė ir probiotikų turtingas maistas gali padidinti jautrumą insulinui ir skatinti stabilų gliukozės kiekį kraujyje.
- Gliukozės kiekiui kraujyje stebėti būtina dažnai stebėti gliukozės kiekį kraujyje. Tai leidžia laiku keisti gydymą ir gyvenimo būdą, kad būtų veiksmingai valdoma hiperglikemija ir hipoglikemija.
- Technologijų dėka pavyko sukurti specialius maisto papildus, kurie natūraliai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, pavyzdžiui, „Naturecan Glucose Support“ kapsules.
Koks yra normalus gliukozės kiekis kraujyje?
Pagrindinė cukraus forma kraujyje - cukrus arba gliukozė - yra pagrindinis organizmo energijos šaltinis. Kai valgote maistą, jis paverčiamas gliukoze ir paskui absorbuojamas į kraują.
Kasos gaminamas hormonas insulinas padeda perkelti gliukozę iš kraujotakos į ląsteles, kur ji gali būti panaudota energijai gauti.
Diabetu nesergančių asmenų gliukozės kiekis kraujyje paprastai būna 4-6 mmol/l prieš valgį ir mažesnis nei 8 mmol/l praėjus maždaug dviem valandoms po valgio.
Pernelyg didelis gliukozės kiekis kraujyje - būklė, vadinama hiperglikemija arba dideliu gliukozės kiekiu kraujyje - gali būti esamo diabeto požymis arba padidėjusi rizika susirgti antrojo tipo diabetu, jei jo nekontroliuojama. Ilgalaikis padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali pažeisti kraujagysles ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, inkstų ligas ar diabetines akių ligas.
1. Stebėkite suvartojamų angliavandenių kiekį
Angliavandenių suvartojimo kontrolė yra labai svarbi strategija siekiant palaikyti sveiką gliukozės kiekį kraujyje. Angliavandenių skaičiavimas tampa labai svarbus, nes padeda tiksliai pristatyti insuliną ir pagerina gliukozės kiekio kraujyje kontrolę. Atpažindami, kiek angliavandenių yra jūsų patiekaluose, galite kontroliuoti porcijų dydį ir rinktis maistingesnius maisto produktus.
Diabetu sergantys žmonės turėtų siekti, kad per parą suvartojamų angliavandenių kiekis būtų 130-143g. Naudokite šiuos metodus, kad tiksliai nustatytumėte angliavandenių kiekį maiste. Patikrinkite ant supakuotų produktų pateiktą maistingumo informaciją, kurioje nurodytas bendras angliavandenių kiekis vienoje porcijoje.
- Patikrinkite maistingumo informaciją ant supakuotų produktų, kad sužinotumėte, koks bendras angliavandenių kiekis yra vienoje porcijoje.
- Naudokitės tokiais šaltiniais, kaip knygos ar internetinės platformos, kuriose pateikiamos dažniausiai vartojamų produktų angliavandenių vertės.
- Naudokite vaizdines priemones, kad apytiksliai nustatytumėte porcijos dydį ir angliavandenių kiekį, pvz., lėkštės padalijimo būdus.
Naudodamiesi šiomis strategijomis galite veiksmingai stebėti suvartojamų angliavandenių kiekį ir geriau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
Rinkitės sudėtinguosius angliavandenius, pvz:
- Viso grūdo grūdai
- Lencse
- Kūdikiai
Šie maisto produktai suteikia ilgalaikės energijos, kuri padeda išvengti staigaus cukraus kiekio kraujyje padidėjimo. Į mitybą įtraukiant skaidulų ir vengiant pridėtinio cukraus bei perdirbtų grūdinių produktų, būtina keisti gyvenimo būdą, kad būtų užtikrinta puiki cukraus kiekio kraujyje kontrolė.
Atidus dėmesys porcijų kontrolei ir išmintingesnis angliavandenių pasirinkimas (130-143 g angliavandenių per dieną) yra tvirtas pagrindas sėkmingai diabeto kontrolei, nes glikemijos rodikliai neviršija pageidaujamų ribų.
2. Hidratuoti
Norint reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, labai svarbu palaikyti tinkamą hidrataciją. Geriamas vanduo padeda organizmui išskirti gliukozę su šlapimu ir taip padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Kai suvartojate daugiau skysčių, padidėja šlapimo gamyba, todėl inkstai gali išvalyti cukraus perteklių iš kraujo.
Reguliariai geriant daug vandens, palaikoma inkstų veikla, nes jiems lengviau pašalinti gliukozės perteklių iš kraujotakos. Taigi, jei visą dieną geriate daug vandens, tai gali padėti palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti bendrą sveikatą.
3. Reguliari mankšta
Dažnas fizinis aktyvumas yra veiksminga gliukozės kiekio kraujyje mažinimo strategija. Pateikiame keletą rekomendacijų, kaip palaikyti gerą sveikatą.
- Siekdami užtikrinti gerą savijautą, pirmenybę teikite reguliariam mankštinimuisi.
- Per savaitę bent 150 minučių vidutinio sunkumo fizinio krūvio arba 75 minutes intensyvaus fizinio krūvio.
Fizinis aktyvumas padeda, nes didina gliukozės kiekį, kurį naudoja raumenys, ir gerina insulino veiksmingumą.
Ypač naudingi yra aerobiniai pratimai, pavyzdžiui, vaikščiojimas, bėgimas ir plaukimas, taip pat pasipriešinimo pratimai. Ši veikla ne tik gerina jautrumą insulinui, bet ir padeda palaikyti sveiką gliukozės kiekį kraujyje bei skatina ilgalaikį svorio mažėjimą, kuris naudingas diabeto valdymui. Pavyzdžiui, plaukimas gali pagerinti širdies sveikatą ir paskatinti organizmo insulino naudojimą.
Tačiau svarbu rasti pusiausvyrą tarp fizinio krūvio intensyvumo, nes sunkus fizinis krūvis kartais gali sukelti reakciją į stresą, dėl kurios padidėja cukraus kiekis kraujyje. Į savo rutiną įtraukdami maždaug 2,5 valandos reguliarių fizinių pratimų per savaitę, galite sumažinti kraujospūdį, diabeto komplikacijų riziką ir pagerinti cholesterolio kiekį kraujyje, taip padėdami išvengti širdies ligų.
4. Maisto papildai
Papildų vartojimas gali būti veiksminga papildoma cukraus kiekio kraujyje kontrolės strategija. Reducose®, gaunama iš natūralių šilkmedžio lapų, padeda:
- Lėtina angliavandenių absorbciją į kraują.
- Cukraus kiekio kraujyje šuolių po valgio mažinimas
- 40 % sumažėja gliukozės ir insulino reakcija po valgio.
- Palaiko subalansuotą cukraus kiekį kraujyje, nes pagerėja insulino funkcija.
Reducose® gali būti naudingas svorio reguliavimui, nes sumažina daug angliavandenių turinčių maisto produktų kaloringumą. Šis ekstraktas yra visiškai natūralus ir tinka vegetarams, taip pat žinomas dėl savo virškinimui naudingų savybių. Todėl dažnai pasirenkamas bendrai sveikatai ir gerai savijautai gerinti.
5. Rinkitės magnio turtingus maisto produktus
Magnis atlieka svarbų vaidmenį valdant gliukozę ir didinant jautrumą insulinui. Magnio trūkumas gali sumažinti organizmo gebėjimą veiksmingai reguliuoti cukraus įsisavinimą ląstelėse. Todėl cukraus kiekio kraujyje kontrolei naudinga į mitybą įtraukti daug magnio turinčių maisto produktų (rekomenduojamas kiekis yra 250 mg magnio per dieną).
Magnio turtingi maisto produktai:
- Špinatai: 1,5 puodelio = 240 mg
- Migdolai: 3 saujos = 210 mg
- Avokadas: 4 sveiki = 240 mg
- Pupelės: 2 puodeliai = 240 mg
Reguliarus šių maisto produktų vartojimas gali padėti išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje.
Tačiau, jei negalite stebėti šių maisto produktų vartojimo, galbūt norėsite vartoti magnio papildų.
6. Valgykite cinamoną
Teigiama, kad cinamonas padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes mažina atsparumą insulinui. 2023 m. atliktas tyrimas parodė, kad 40 dienų vartojant 1-6 g cinamono per dieną, cukraus kiekis kraujyje gali sumažėti iki 24 %.
Tačiau svarbu pripažinti, kad, nepaisant kai kurių tyrimų, rodančių teigiamą poveikį, Amerikos diabeto asociacija nepalaiko cinamono vartojimo cukriniam diabetui gydyti, nes tyrimų rezultatai nėra nuoseklūs.
Cinamono įtraukimas į mitybą gali būti malonus būdas, galintis padėti kontroliuoti cukraus kiekį.
7. Valgykite maisto produktus, kuriuose gausu chromo ir magnio
Mineralai, tokie kaip chromas ir magnis, atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant cukraus kiekį kraujyje. Chromas padeda angliavandenių ir riebalų apykaitai, todėl gali pagerinti insulino veiksmingumą ir prisidėti prie geresnės cukraus kiekio kraujyje kontrolės. Pilno grūdo grūdai, šparaginės pupelės ir migdolai - tai maisto produktai, kuriuose yra daug chromo.
Magnis būtinas tinkamai raumenų ir nervų funkcijai, taip pat padeda neuromuskulinei signalizacijai. Mityba, kurioje gausu magnio, susijusi su gerokai mažesne diabeto išsivystymo rizika. Norint veiksmingai reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje, naudinga valgyti tokius maisto produktus, kaip tamsiai žali lapai, moliūgų sėklos ir neskaldyti grūdai, kurie yra gausūs magnio šaltiniai.
8. Išbandykite obuolių sidro actą
Obuolių sidro actas gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. 2019 m. klinikinio tyrimo duomenimis, obuolių sidro acto vartojimas gali būti naudingas diabetu ir dislipidemija sergantiems asmenims, siekiant sumažinti glikemijos indeksą ir oksidacinį stresą.
Obuolių sidro actas gali padėti reguliuoti svorį, kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir virškinimo sistemos sveikatą, tačiau šiai naudai patvirtinti reikia daugiau tyrimų. Jei nenorite stipraus obuolių acto skonio savo kasdienybėje, bet norite mėgautis jo poveikiu, obuolių acto guminukų gėrimas yra puikus pasirinkimas.
Kodėl verta vartoti obuolių acto guminukus?
Jei norite pasinaudoti obuolių acto poveikiu organizmui, bet nenorite vargti su dideliu obuolių acto buteliu, matuoti dozę ir diena iš dienos ragauti nemalonaus rūgštaus skonio, išbandykite obuolių acto guminukus! Taip lengvai galėsite mėgautis obuolių acto poveikiu ir guminukų skoniu!
- Didelė 500mg obuolių sidro acto per guminuką
- Mėgaukitės obuolių acto nauda be blogo skonio
- Skanus, natūralus obuolių skonis
- Lengva pasiimti su savimi
- Parengta kartu su mitybos specialistu
- Su vitaminu C
9. Būkite atsargūs su dietiniais maisto produktais
Dietiniai produktai automatiškai nesuteikia daugiau naudos nei subalansuota mityba ir vis tiek gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Šie maisto produktai gali būti panašiai kaloringi ir riebūs net ir lyginant su įprastais pasirinkimais, be to, gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, jei jų vartojama per daug.
Norint priimti pagrįstus sprendimus dėl savo mitybos, labai svarbu atkreipti dėmesį į maisto produktų etiketėse pateikiamą informaciją. Diabetikams skirtuose produktuose, pavyzdžiui, sausainiuose ir šokoladuose be cukraus, paprastai būna daug sočiųjų riebalų ir kalorijų, o jų nauda sveikatai, palyginti su įprastomis alternatyvomis, nėra didelė. Atsargiai elgdamiesi su šiais produktais galite palaikyti sveikesnius mitybos įpročius, kurie iš tikrųjų padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.
10. Atkreipkite dėmesį į streso valdymą
Norint išlaikyti sveiką gliukozės kiekį kraujyje, labai svarbu kontroliuoti stresą. Streso metu organizme gali išsiskirti hormonai, kurie į kraują išskiria sukauptą energiją gliukozės pavidalu. Streso metu pasikeičia insulino ir kitų hormonų, tokių kaip gliukagonas ir adrenalinas, pusiausvyra, dėl to paprastai padidėja gliukozės kiekis kraujyje.
Kortizolis, vadinamas streso hormonu, gali sumažinti raumenų ir riebalinių audinių jautrumą insulino poveikiui, todėl cukraus kiekį kraujyje tampa sunkiau kontroliuoti. Diabetu sergantiems žmonėms tai reiškia, kad streso valdymas tampa dar svarbesnis, nes jis gali tiesiogiai lemti sunkiau prognozuojamą cukraus kiekį ir dėl to gali prireikti didesnių vaistų dozių arba insulino injekcijų. Reguliarus užsiėmimas tokia veikla, kaip mankšta, meditacijos technikų praktikavimas ar pakankamo miego laiko užtikrinimas, gali turėti teigiamos įtakos stabiliam gliukozės kiekiui kraujyje palaikyti.stabil vércukorszint fenntartására.
11. Valgykite maisto produktus, kuriuose gausu probiotikų
Jei į savo mitybą įtrauksite probiotikų turinčių maisto produktų, tokių kaip kimči ir rauginti kopūstai, galite pagerinti žarnyno sveikatą ir padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Šiuose fermentuotuose maisto produktuose ne tik gausu probiotikų, bet ir mineralų bei antioksidantų, kurie, kaip įrodyta, geriau reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir didina jautrumą insulinui. Neseniai atlikto tyrimo metu nustatyta, kad 2 tipo diabetu sergančių asmenų gebėjimas kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje labai pagerėjo, kai jie vartojo maisto produktus, kuriuose gausu probiotikų, ypač tų, kurie nebuvo gydomi insulinu.
Pieno produktai, pavyzdžiui, kefyras, kurie yra gausus probiotikų šaltinis, gali gerokai sumažinti pagrindinius rodiklius, pavyzdžiui, gliukozės kiekį kraujyje nevalgius. Kiti fermentuoti maisto produktai, kuriuos galite įtraukti į savo mitybą: kombuča, jogurtas, rauginti kopūstai, tempeh.
Ha nem tudsz elég erjesztett, probiotikumban gazdag élelmiszert fogyasztani, akkor érdemes kipróbálni egy probiotikus készítményt. Mi a Naturecan probiotikum kapszula vagy emésztés gumicukor termékeit ajánljuk.
Kodėl verta vartoti probiotikus, kad cukraus kiekis kraujyje būtų optimalus?
Gliukozės kiekio kraujyje kontrolė yra labai svarbi, ypač sergantiems diabetu ar ankstyvuoju diabetu. Naturecan probiotikų kapsulės gali padėti tai padaryti:
- Probiotinė parama: probiotikų kapsulėse dažnai yra probiotikų, kurie skatina sveiką žarnyno mikrobiomą, kuris atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant cukraus kiekį kraujyje, nes gerina jautrumą insulinui.
- Geresnis virškinimas: kapsulėse esantys virškinimo fermentai padeda efektyviau suskaidyti maistą, todėl gliukozė palaipsniui patenka į kraują ir išvengiama cukraus kiekio kraujyje šuolių.
- Sumažėjęs uždegimas: probiotinių kapsulių sudedamosios dalys, pavyzdžiui, imbieras ir ciberžolė, gali sumažinti uždegimą, padidinti jautrumą insulinui ir pagerinti cukraus kiekio kraujyje kontrolę.
- Geresnis maistinių medžiagų įsisavinimas: geresnis virškinimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas užtikrina, kad organizmas gautų cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti reikalingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, magnio ir chromo.
- Apetito kontrolė: probiotikų kapsulės gali padėti sumažinti persivalgymą ir potraukį cukrui, nes gerina virškinimą ir skatina sotumą, netiesiogiai palaikydamos stabilų cukraus kiekį kraujyje.
Nors probiotikų kapsulės nepakeičia tradicinių gliukozės kiekio kraujyje valdymo metodų, jos gali būti vertingas visapusiškos sveikatos strategijos priedas. Prieš pradėdami vartoti bet kokį naują maisto papildą, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.
12. Stebėkite savo miegą
Kad cukraus kiekis kraujyje būtų veiksmingai kontroliuojamas, būtina tinkamai pailsėti. Tiek per mažai, tiek per daug miego yra susiję su prasta gliukozės kiekio kraujyje kontrole. Reguliarus geras miegas atlieka lemiamą vaidmenį reguliuojant gliukozės kiekį kraujyje.
Verta pagalvoti apie miego kokybės gerinimą, kuris gali padėti tinkamai reguliuoti cukraus kiekį organizme:
- Išbandykite CBD ir melatonino produktus, kurie, kaip įrodyta, padeda greičiau užmigti
- kontroliuokite kortizolio, hormono, kuris gali padidinti gliukozės kiekį, kiekį.
13. Apribokite suvartojamo alkoholio kiekį
Norint palaikyti tinkamą cukraus kiekio kraujyje kontrolę, būtina kontroliuoti alkoholinių gėrimų vartojimą. Alkoholis gali sukelti gliukozės kiekio kraujyje svyravimus, sukeldamas tiek hipo-, tiek hiperglikemiją, priklausomai nuo to, kiek jo išgeriama, kartu su vartojamais vaistais nuo diabeto. Taip atsitinka todėl, kad vartojant alkoholį, kepenims tampa prioritetu jo metabolizavimas, todėl gliukozės išsiskyrimas į kraują gali sumažėti.
Siekiant sumažinti su alkoholio vartojimu susijusią hipoglikemijos riziką, patartina gerti tik valgio metu. Taip pat svarbu vengti daug angliavandenių turinčių gėrimų, pavyzdžiui, alaus ir saldintų mišrių gėrimų, kurie, kaip žinoma, didina gliukozės kiekį kraujyje. Diabetu sergantiems žmonėms, norint išlaikyti cukraus kiekį kraujyje ribose, reikia atsargiai vartoti alkoholį saikingai ir sąmoningai.
14. Venkite saldžių gėrimų
Norint palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje, būtina vengti saldžių gėrimų. Geriant šiuos gėrimus, cukraus kiekis kraujyje gali greitai padidėti, o tai gali lemti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Geriausia sumažinti saldžių gaiviųjų gėrimų, sulčių ir energinių gėrimų vartojimą.
Sumažinus šių gėrimų vartojimą, geriau kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje. Sveiki gėrimai, palaikantys stabilų cukraus kiekį kraujyje, yra šie:
- Vanduo
- Nearomatizuotas pienas
- Arbata be pridėtinio cukraus
- Aromatizuotas gazuotas vanduo (su natūraliais ingredientais, pvz., agurkais arba mėtomis)
15. Reguliariai tikrinkitės cukraus kiekį kraujyje
Nuolatinis gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas yra labai svarbus norint nustatyti ir gydyti hiperglikemiją ar hipoglikemiją. Savikontrolė gliukozės matuokliu gali parodyti, kaip mityba ir fizinis aktyvumas veikia gliukozės kiekį kraujyje. Reguliarus gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas padeda nustatyti, ar gliukozės kiekis kraujyje yra per didelis arba per mažas, ir leidžia laiku koreguoti gydymą bei gyvenimo būdą.
HbA1c tyrimai matuoja gliukozės kiekį kraujyje vidutiniškai per tris mėnesius ir yra labai svarbūs nustatant ilgalaikes tendencijas. Gliukozės kiekio kraujyje matavimų registravimas padeda stebėti savo sveikatą ir atitinkamai koreguoti diabeto gydymo planą. Reguliari stebėsena gali gerokai sumažinti sunkių komplikacijų, susijusių su diabetu, riziką.
16. Stebėkite savo svorį
Norint palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje, svarbiausia yra palaikyti arba reguliuoti savo svorį. Netekus vos 5% viso kūno svorio, galima pagerinti gliukozės kiekio kraujyje kontrolę ir sumažinti vaistų nuo diabeto poreikį. Išlaikydami sveikatos priežiūros specialistų patvirtintą svorį, galite teigiamai paveikti gliukozės kiekį kraujyje ir sumažinti tikimybę susirgti diabetu.
Antsvoris, ypač ties viduriu, gali sukelti atsparumą insulinui. Šią būklę galima pagerinti numetus svorio. Svorio metimas turi daug privalumų:
- Gali sumažinti vaistų, kurių reikia diabetu sergantiems žmonėms, kiekį
- Gerina bendrą savijautą
17. Valgykite daugiau skaidulinių medžiagų
Mityba, kurioje gausu skaidulų, yra labai svarbi cukraus kiekio kraujyje kontrolei ir svorio kontrolei. Skaidulos turi daug privalumų, įskaitant:
- Jis neleidžia padidėti cukraus kiekiui kraujyje, nes organizmas jo neskaido ir neabsorbuoja.
- Tirpiosios skaidulos skrandyje sudaro gelio pavidalo medžiagą, lėtina virškinimą ir padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
- Netirpios skaidulos didina jautrumą insulinui ir skatina sveiką tuštinimąsi.
Į mitybą įtraukta ląsteliena gali padėti palaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje ir palaikyti bendrą sveikatą. Mitybos rekomendacijose rekomenduojama suaugusiesiems per dieną suvartoti 22-34 g skaidulinių medžiagų, priklausomai nuo amžiaus ir lyties.
Į mitybą įtraukiant daug skaidulų turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai, nekrakmolingos daržovės, ankštinės daržovės ir neskaldyti grūdai, galima palaikyti gliukozės kiekio kraujyje kontrolę ir bendrą sveikatą.
18. Stebėkite užkandžiavimą
Pasirinkti sveikus užkandžius yra labai svarbu, kad cukraus kiekis kraujyje būtų pastovus. Jei ieškote užkandžių, galite rinktis, pavyzdžiui, vieną iš šių:
- Riešutai
- Studentų įkandimai
- Humusas
- Obuolių skiltelės su žemės riešutų sviestu
- Griežinėliais pjaustytos daržovės su padažu
Šiuose produktuose yra skaidulinių medžiagų, baltymų ir naudingųjų riebalų, kurie padeda kontroliuoti staigius cukraus šuolius. Juose taip pat yra svarbių vitaminų ir mineralų.
Kaip nedelsiant sumažinti didelį gliukozės kiekį kraujyje?
Jei cukraus kiekis kraujyje padidėja, reikia nedelsiant imtis veiksmų. Greičiausias būdas sumažinti gydytojų nustatytą gliukozės kiekį kraujyje yra greito veikimo insulino vartojimas. Fizinis aktyvumas taip pat gali greitai sumažinti padidėjusį cukraus kiekį. Be to, cukraus kiekį kraujyje gali padėti sumažinti ir didesnis suvartojamo vandens kiekis, nors šiai naudai patvirtinti reikia daugiau tyrimų.
Kas yra greito veikimo insulinas?
Greito veikimo insulinas, dar vadinamas greito veikimo insulinu, yra insulino tipas, kuris greitai mažina cukraus kiekį kraujyje. Jis pradeda veikti per kelias minutes po injekcijos ir yra sukurtas taip, kad imituotų natūralią organizmo insulino reakciją į maistą. Šio tipo insulinas paprastai vartojamas cukraus kiekio kraujyje šuoliams po valgio kontroliuoti.
Didelio cukraus kiekio kraujyje simptomai
Padidėjusio cukraus kiekio kraujyje požymiai yra didelis troškulys, dažnas šlapinimasis, nuovargis, silpnumas, neryškus matymas ir nevalingas svorio kritimas. Aukštą cukraus kiekį kraujyje dažnai sukelia liga, stresas, per didelis cukraus ar krakmolo turinčio maisto vartojimas ir praleistos vaistų nuo diabeto dozės.
Didelio cukraus kiekio kraujyje priežastys
Dažniausios padidėjusio cukraus kiekio kraujyje priežastys yra šios:
- Infekcijos ir ligos gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
- Stresas: fizinis ar emocinis stresas gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
- Maistas: valgant daug saldaus ar krakmolingo maisto gali padidėti kraujospūdis.
- Sėdimas gyvenimo būdas: fizinio aktyvumo stoka gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.
- Vaistai: dozių praleidimas arba antidiabetinių vaistų vartojimas ne taip, kaip nurodyta, gali turėti įtakos cukraus kiekio kraujyje kontrolei.
Santrauka
Apibendrinant galima teigti, kad gliukozės kiekio kraujyje kontrolė apima mitybos pokyčius, reguliarius fizinius pratimus, streso valdymą ir pakankamą miegą. Praktiniai veiksmai, kurių galite imtis, yra angliavandenių suvartojimo kontrolė, skysčių kiekio palaikymas ir magnio turtingų maisto produktų įtraukimas į savo mitybą. Be to, norint palaikyti sveiką cukraus kiekį kraujyje, būtina valdyti stresą ir pakankamai miegoti.
Įgyvendindami šias strategijas galite kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti bendrą sveikatą. Atminkite, kad kelias į geresnę sveikatą yra maratonas, o ne sprintas. Būkite aktyvūs, reguliariai konsultuokitės su sveikatos priežiūros specialistu ir priimkite pagrįstus sprendimus, kad pasiektumėte savo sveikatos tikslus.érdekében.
Kaip sumažinti cukraus kiekį kraujyje DUK
Šaltiniai:
Naršykite mūsų tinklaraštį
10 būdų valdyti oksidacinį stresą
Nors organizmas gali tam tikru mastu valdyti oksidacinį stresą, tačiau didelis arba lėtinis jo kiekis gali sukelti sveikatos problemų.
Skaityti daugiauKas yra autofagija ir kada ji prasideda?
Sužinokite, kas yra autofagija, kada ji pasireiškia ir kodėl ji svarbi.egészségét
Skaityti daugiauVitamino D trūkumas: simptomai, priežastys ir prevencija
Sužinokite, kaip atpažinti vitamino D trūkumo simptomus, kad visus metus išliktumėte sveiki ir darbingi.
Skaityti daugiau